برگزاری سمینار آشنایی با IGF و راهبری اینترنت توسط ایرنیک و نصر

persianigf این سمینار آموزشی که قرار است دوشنبه ۲۲ مهرماه در محل ساختمان مرکزی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار شود، مباحثی همچون معرفی IGF و روند تکامل و محتوای آن، انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان (Persian IGF) و برنامه‌های آن در جهت آگاه‌سازی و افزایش دانش عمومی در خصوص مدیریت و راهبری اینترنت در سطوح جهانی و منطقه‌ای و نحوه مشارکت متخصصان در مباحث IGF مطرح می‌شود.
آزاده داننده، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با اشاره به برگزاری این سمینار و لزوم راه‌اندازی یک نهاد فارسی‌زبان در حوزه استفاده از اینترنت گفت: با توجه به انزوای فعلی کشور در بحث ارتباط با مباحث جهانی راهبری اینترنت، به نظر می‌رسد راه‌اندازی یک نهاد فارسی‌زبان با عنوان“انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان” می‌تواند علاوه بر توسعه ارتباط بین‌المللی کشور در این حوزه، راهی برای مشارکت بیشتر مشاوران و اشخاص حقیقی فعال در حوزه اینترنت در کشور برای حضور بیشتر در عرصه تصمیم سازی‌های مربوط به حاکمیت اینترنت باز کند.


داننده ضمن دعوت از تمامی علاقمندان حوزه راهبری اینترنت برای شرکت در این سمینار، به مشارکت و حمایت سازمان نصر تهران از راه‌اندازی و اجرای برنامه‌های انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران به عنوان یکی از اولین حامیان این انجمن در اجرای برنامه‌های آن مشارکت خواهد داشت. سازمان به دلیل دسترسی مستقیم به متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین شرکت‌های این حوزه که همگی مخاطبان و ذینفعان اینترنت محسوب می‌شوند، پل ارتباطی موثری میان PersianIGF و مخاطبان آن خواهد بود.
شهرام ثبوتی‌پور، عضو هیئت مؤسس انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان، با تشریح همکاری مرکز ثبت دامنه IR (ایرنیک) وابسته به پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و سازمان نصر تهران برای برگزاری این سمینار گفت: در حقیقت این دو مرکز را می‌توان به عنوان اولین حامیان راه‌اندازی “انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان (PersianIGF)” تلقی کرد.
به گفته وی، شکل‌گیری انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان (PersianIGF) به عنوان یکی از انجمن‌های منطقه‌ای بحث و تبادل‌نظر در خصوص آینده حاکمیت اینترنت، در قالبی مجازی انجام می‌پذیرد. این انجمن پاسخی به نیاز نادیده گرفته‌شده ذی‌نفعان اینترنتی فارسی‌زبان برای دسترسی بهتر به منابع اطلاعاتی مربوط به راهبری اینترنت و نقش‌آفرینی بیشتر در عرصه مباحثاتی است که در سطح جهانی در زمینه آینده حاکمیت اینترنت در جریان است.
سمینار آموزشی “آشنایی با IGF و راهبری اینترنت” ۲۲ مهر ۱۳۹۲ از ساعت ۱۰ الی ۱۳ در محل ساختمان مرکزی مرکز پژوهش‌های بنیادی واقع در ضلع جنوبی میدان شهید باهنر (نیاوران)، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، ورودی از درب غربی واقع در خیابان خان سفید، ساختمان مرکزی، سالن شماره ۲ برگزار می‌شود و ورود برای علاقمندان آزاد است.

Share